Lektoři

Emily Beynon

masterclass

Emily Beynon je sólo flétnistkou Royal Concertgebouw Orchestra v Amsterdamu.

Narodila se ve Wales a svá flétnová studia započala na Royal College of Music u Margare Ogonovské a následně ve studiích pokračovala na Royal Academy ve třídě Williama Benetta a Alaina Mariona v Paříži. V roce 2002 se stala členkou pedagogického sboru na Royal Academy of Music.

Emily je stejně doma před orchestrem tak jako i uprostřed něj. Jako sólistka se představila například s orchestry jako Royal Concertgebouw Orchestra, Philharmonia Orchestra, BBC Orchestras, NHK Symphony, the Vienna, Prague, Netherlands and English Chamber Orchestras a the Academy of St.Martin-in-the-Fields.

Jako komorní hráč spolupracuje Emily pravidelně se svojí sestrou, harfistkou, Catherine Beynon a klavíristou Andrewem Westem. Emily dále vystoupila například s Nash Ensemble, Stevenem Isserlisem, Lukasem Hagenem, Daishinou Kashimoto, Jean-Yves Tibaudem, Pierre-Laurent Aimardem, the Kungsbacka Trio, Škampa a Brodského kvartety.

Lze ji často slyšet na BBC radiu a Classic FM, a byla k vidění v několika televizních dokumentech pro Thames, BBC a AVRO (Nizozemsko).

Emily je zapálená do nové hudby a několik soudobých kusů pro ni bylo zkomponováno od předních britských skladatelů: John Woolrich, Sally Beamish, Jonathan Dove, Errollyn Wallen and Roxanna Panufnik. V roce 2008 jí vydalo Universal Edition knihu soudobých děl nazvanou „Flétnový projekt: nové skladby pro sólovou flétnu“ na kterých spolupracovala společně s Matthieu Dufour (Berliner Philharmoniker), Kazushi Saitem (Tokyo Philharmonic) a Emmanuelem Pahudem (Berliner Philharmoniker).

Jako vášnivá a oddaná pedagožka je Emily pravidelně zvána k výuce na masterclassech po celém světe. V roce 2009 založila společně s podnikatelkou (a amatérskou flétnistkou), Suzanne Wolffovou Netherlands Flute Academy.

@Eduardus Lee

Robert Heger

soukromé hodiny

Narozen v Prostějově. Vystudoval Konzervatoř v Brně (1978-1982) ve třídě profesorky Boženy Růžičkové a hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze (1982-1986), kterou absolvoval pod vedením doc. Františka Čecha.

Od mládí ho okouzlila symfonická hudba, a proto se chtěl věnovat hře na flétnu v symfonickém orchestru, což se mu brzy po ukončení studií splnilo. V roce 1987 byl přijat do Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kde pracuje i v současné době. Po celou dobu zde zastává funkci sólo flétnisty.

Je také prvním flétnistou Českého národního symfonického orchestru. Zde hraje prakticky od založení tohoto tělesa v roce 1993.

Jako sólista se s úspěchem prezentoval na domácích i zahraničních pódiích a má za sebou řadu nahrávek (např. flétnové koncerty F. Bendy, I. Pleyela, W. A. Mozarta, J. Iberta, A. Honeggera)

Bohatý je výčet komorních orchestrů a souborů, se kterými spolupracoval – Bach Kammer Orchester zum Gewandhaus, Pražský komorní orchestr, Sukův komorní orchestr, Filharmonický komorní orchestr, České dechové kvinteto, Musica per cinque a Rameauovo trio.

Není mu cizí ani žánrová rozmanitost. Podílel se např. na natáčení hudby Enia Morricone k filmu Osm hrozných, která byla oceněna Oscarem. Jako flétnista účinkoval na symfonických projektech hvězd jako jsou Sting, Chick Corea, Andrea Bocelli, Serge Tankian, Lalo Schifrin, James Morrison aj.

Ivica Gabrišová

soukromé hodiny

Hru na flaute študovala na bratislavskom konzervatóriu. Bola mimoriadnou žiačkou Akadémie Franza Liszta v Budapešti v triede prof. Gyulu Csetényiho. Denné magisterské štúdium – koncertný smer vyštudovala a ukončila na Univerzität MOZARTEUM v Salzburgu v triede renomovaného umelca Michaela Martina Koflera. Doktorandské štúdium absolvovala a ukončila na Akadémii umení v Banskej Bystrici v spolupráci s prof. Václavom Kuntom.

Orchestrálne skúsenosti získala ako členka – praktikantka Orchestrálnej akadémie pri Mníchovskej filharmónii. Spolupracovala aj s ďalšími orchestrami ako Mozarteum Salzburg, Junge Philharmonie Salzburg, Salzburger Kammerphilharmonie, Capella Istropolitana, Symfonický orchester RTVS, Virtuosi Brunenses, Czech virtuosi, ŠKO Žilina atd. Dve koncertné sezóny pôsobila v orchestri Slovenskej filharmónie.

Venuje sa komornej i sólovej hre, v spolupráci s významnými slovenskými umelcami a komornými zoskupeniami. V oblasti komornej hry spolupracuje s poprednými domácimi a zahraničnými umelcami ako sú violončelista Michal Sťahel, klaviristi – Jordana Palovičová, Ladislav Fančovič, spolupracuje s organistom Marekom Vrábelom a.i. S klaviristom Marošom Klátikom predviedla po celom Slovensku množstvo recitálových vystúpení v rámci významných hudobných festivalov a koncertných cyklov. Ako sólistka vystúpila s orchestrami Junge Philharmonie Salzburg, Münchner Kammeorchester, Capella Istropolitana, Orchester št. opery Banská Bystrica, Pressburger Philharmonie, Sinfonietta Györ a.i. Má bohatý repertoár recitálových skladieb. Spolupracuje so Slovenským Rozhlasom a vytvorila pre nich už niekoľko nahrávok. S renomovanou slovenskou gitaristkou Miriam Rodriguez – Brüllovou tvoria Duo Cordefiato, výsledkom ich spolupráce je okrem bohatej koncertnej činnosti aj CD – Duo Cordefiato – Pictures. Koncertné cesty ju zaviedli do mnohých krajín Európy, do Ruska, Japonska, Južnej Kórei a Číny

Hlavný predmet hru na flaute vyučuje na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave a na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Je lektorkou na medzinárodných letných kurzoch Bystřická letní flétna v Bystřici pod Hostýnem (ČR). Pravidelne prednáša a vyučuje v rámci Slovenska a tiež na európskych hudobných akadémiách a v rámci významných medzinárodných podujatí (Poľský flautový kongres – Lóđź 2019, Janáčkova konzervatoř Ostrava, Akadémia Franza Liszta v Pécsi, Hudobná akadémia v Záhrebe a podobne)

Dramaturgicky pripravuje cyklus letných hudobných podvečerov vo svojej rodnej obci Devínskej Novej Vsi. Je riaditeľkou a spoluorganizátorkou medzinárodnej súťaže FLAUTIADA určenej mladým hráčom na priečnej flaute.

cs_CZČeština