Robert Heger

soukromé hodiny

Narozen v Prostějově. Vystudoval Konzervatoř v Brně (1978-1982) ve třídě profesorky Boženy Růžičkové a hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze (1982-1986), kterou absolvoval pod vedením doc. Františka Čecha.

Od mládí ho okouzlila symfonická hudba, a proto se chtěl věnovat hře na flétnu v symfonickém orchestru, což se mu brzy po ukončení studií splnilo. V roce 1987 byl přijat do Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kde pracuje i v současné době. Po celou dobu zde zastává funkci sólo flétnisty.

Je také prvním flétnistou Českého národního symfonického orchestru. Zde hraje prakticky od založení tohoto tělesa v roce 1993.

Jako sólista se s úspěchem prezentoval na domácích i zahraničních pódiích a má za sebou řadu nahrávek (např. flétnové koncerty F. Bendy, I. Pleyela, W. A. Mozarta, J. Iberta, A. Honeggera)

Bohatý je výčet komorních orchestrů a souborů, se kterými spolupracoval – Bach Kammer Orchester zum Gewandhaus, Pražský komorní orchestr, Sukův komorní orchestr, Filharmonický komorní orchestr, České dechové kvinteto, Musica per cinque a Rameauovo trio.

Není mu cizí ani žánrová rozmanitost. Podílel se např. na natáčení hudby Enia Morricone k filmu Osm hrozných, která byla oceněna Oscarem. Jako flétnista účinkoval na symfonických projektech hvězd jako jsou Sting, Chick Corea, Andrea Bocelli, Serge Tankian, Lalo Schifrin, James Morrison aj.

cs_CZČeština