Emily Beynon

masterclass

Emily Beynon je sólo flétnistkou Royal Concertgebouw Orchestra v Amsterdamu.

Narodila se ve Wales a svá flétnová studia započala na Royal College of Music u Margare Ogonovské a následně ve studiích pokračovala na Royal Academy ve třídě Williama Benetta a Alaina Mariona v Paříži. V roce 2002 se stala členkou pedagogického sboru na Royal Academy of Music.

Emily je stejně doma před orchestrem tak jako i uprostřed něj. Jako sólistka se představila například s orchestry jako Royal Concertgebouw Orchestra, Philharmonia Orchestra, BBC Orchestras, NHK Symphony, the Vienna, Prague, Netherlands and English Chamber Orchestras a the Academy of St.Martin-in-the-Fields.

Jako komorní hráč spolupracuje Emily pravidelně se svojí sestrou, harfistkou, Catherine Beynon a klavíristou Andrewem Westem. Emily dále vystoupila například s Nash Ensemble, Stevenem Isserlisem, Lukasem Hagenem, Daishinou Kashimoto, Jean-Yves Tibaudem, Pierre-Laurent Aimardem, the Kungsbacka Trio, Škampa a Brodského kvartety.

Lze ji často slyšet na BBC radiu a Classic FM, a byla k vidění v několika televizních dokumentech pro Thames, BBC a AVRO (Nizozemsko).

Emily je zapálená do nové hudby a několik soudobých kusů pro ni bylo zkomponováno od předních britských skladatelů: John Woolrich, Sally Beamish, Jonathan Dove, Errollyn Wallen and Roxanna Panufnik. V roce 2008 jí vydalo Universal Edition knihu soudobých děl nazvanou „Flétnový projekt: nové skladby pro sólovou flétnu“ na kterých spolupracovala společně s Matthieu Dufour (Berliner Philharmoniker), Kazushi Saitem (Tokyo Philharmonic) a Emmanuelem Pahudem (Berliner Philharmoniker).

Jako vášnivá a oddaná pedagožka je Emily pravidelně zvána k výuce na masterclassech po celém světe. V roce 2009 založila společně s podnikatelkou (a amatérskou flétnistkou), Suzanne Wolffovou Netherlands Flute Academy.

@Eduardus Lee

cs_CZČeština